Mažiausiais įkainiais Lietuvoje – tik 8 % nuo sugrąžintos mokesčių sumos

Mokesčių žodynas

Mokesčių žodynėlis – tai dažniausiai naudojamų terminų, susijusių su mokesčių grąžinimu paaiškinimai. Susipažinkite su visomis sąvokomis, kurios padės lengviau suprasti kaip vyksta mokesčių grąžinimo procesas.

Dažniausiai naudojamų sąvokų paaiškinimai

FINANSINAI METAI (Financial Tax Year)

– finansiniai metai Didžiojoje Britanijoje prasideda balandžio 6 dieną ir baigiasi kitų metų balandžio 5 dieną. Pvz: 2007/08 finansinių metų periodas prasidėjo 2007 balandžio 6d. ir baigsis 2008 balandžio 5d.

MOKESČIŲ KODAS (Tax Code)

– Šį kodą priskiria Inland Revenue darbdaviui, kuriame nurodyta kiek mokesčių nuskaičiuoti nuo Jūsų uždirbtos sumos.

„BR“ MOKESČIŲ KODAS

– Šis kodas dažniausiai priskiriamas naujai įdarbintiems žmonėms.

MOKESČIŲ GRĄŽINIMAS (Tax Refund)

– Dalį pinigų, kuriuos permokėjote per finansinius metus, turite teisę susigrąžinti.

P45

– Tai mėlynas trijų lapų sertifikatas, kuriame nurodyta kiek Jūs uždirbote ir sumokėjote mokesčių ankstesniam darbdaviui. Šią formą išduoda Jūsų darbdavys, kai išeinate iš darbo. Jei šios formos negavote ar pametėte, mes galime Jums padėti atgauti atitinkamus oficialius dokumentus.

P60

– Tai sertifikatas, išduodamas kiekvienų finansinių metų pabaigoje, kuriame nurodyta kiek Jūs uždirbote ir sumokėjote mokesčių per visą finansinį periodą. Jei šios formos negavote ar pametėte, mes galime Jums padėti atgauti atitinkamus oficialius dokumentus.

PAYE

– Tai Didžiosios Britanijos mokesčių sistema, kurioje darbdavys atskaičiuoja iš Jūsų pajamų mokesčius ir sumoka Inland Revenue. ( Pay-As-You-Earm – jei uždirbai – atitinkamai ir sumokėk).

INLAND REVENUE

– Didžiosios Britanijos mokesčių inspekcija, kuri užtikrina kad Jūs teisingai sumokėjote mokesčius per finansinius metus.

NEAPMOKESTINTA SUMA (Personal allowance)

– mokesčių sistemoje ši frazė turi labai daug reikšmių, šiuo atveju tai leistina mokesčių inspekcijos neapmokestinta suma. Pvz: šiais metais, t.y. 2007/08, ji yra 5225 svarų, vadinasi jei uždirbote iki 5225 svarų, tai atgausite visus sumokėtus mokesčius.

NACIONALINIS DRAUDIMO NUMERIS (National Insurance number)

- tai socialinio draudimo numeris, kuris susideda iš dviejų raidžių, 6 skaičių ir dar vienos raidės gale. Šį numerį išduoda darbo birža (Job Center). Permokėtus mokesčius galite susigrąžinti ir be nacionalinio draudimo numerio, tačiau tai gali sulėtinti grąžinimo procesą. Draudimo numerį galite rasti užrašytą užmokesčio kvituose, P45 ir P60 formose.